Nasıl Olduğunuz Yaştan Daha Genç Görünürsünüz?

Taze, genç cildin dört şartına dikkat ederek cildinizin bir ergen cildi gibi görünmesini sağlayın.

Nasıl Olduğunuz Yaştan Daha Genç Görünürsünüz?

İşte bu dört şart;

  • besleme, 
  • rehidrasyon, 
  • detoksifikasyon ve 
  • stresten uzaklaşmak. 

"Bu dört şart ışığı arttırır, cilde parlaklık ve ışıltı verir. Bu dört şart iç ve dış olarak ele alınmalıdır.   

Besleme 
Cildinizi içten beslemek için, Ayurveda Hekimleri Konseyi mevsim ve cilt/vücut tipiniz için belli yöntemler önermektedir. Buna ek olarak, cildinize daha dost olmak için beslenme programınızı düzenlemeyi deneyin.

Rehidrasyon
İçten rehidrasyon sağlamak için bol miktarda saf su için, tatlı sulu meyveler tüketin ve ghee (saf yağ) ve zeytin yağı gibi yüksek kaliteli yağları beslenme programınıza dahil edin. Yağ içermeyen diyetler cilt için sağlıksızdır ve hem aura hem de parlaklığı azaltır. Ancak sindirim ve emilimi arttırmak için yağları her zaman cilt dostu baharatlar ile pişirin. Dıştan rehidrasyon sağlamak için, otlarla zenginleştirilmiş Yağlar ile yapılan Gençleştirici Cilt Masajını yaptırın. Bu yağ; emilimi arttırır, yaşlanmayı geciktirici etkisi vardır ve parlaklık ve ışıltıyı arttırır. 

Detoksifikasyon
Bir numaralı detoksifikasyon hedefi bağırsaklar olmalıdır. Eğer boşaltım sistemi ile ilgili bir sorununuz varsa ve örneğin kabızlık yaşıyorsanız cildiniz daha kuru ve daha mat olacaktır. Günlük yürüyüşler yapın, daha lifli gıdalar tüketin ve bol bol su için. Mevsimsel karaciğer detoksifikasyonu için bir Ayurveda cilt uzmanına danışın.  

Stresten Uzaklaşmak
Eğer stres altındaysanız, yüzünüz hemen yorgun ve mat bir görünüm alır. Stresli kişiler uyuma problemleri yaşarlar. Uyku eksikliği strese neden olur ve bu nedenle her iki faktöründe aynı anda dikkate alınması önemlidir.Günlük hayatın fiziksel, zihinsel ve duygusal stresinden kurtulmak için Yoga ,Meditasyon  ve Panchakarma programını uygulayın.  
Bunlar için www.dogaarinma.com'dan Ayurveda Kliniği'ne başvurun.

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye