Pran Mudra Hayat Mudrası

Pran mudra göz hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Zihinsel duygusal düzeyde cesaret, özgüven verir. Yeni bir işe başlama ve dünyayı olduğu gibi görme kuvveti verir.

Pran Mudra Hayat Mudrası

Her iki el:

Başparmak, yüzükparmağı ve serçeparmağın uçlarını birleştirin. Diğer parmaklar açık olsun. İhtiyacınıza göre 5 ila 30 dakika arası yapın. Ya da bir tedavi planı olarak günde üç defa 15 dakikalık seanslar uygulayın. Pran Mudra kök çakrayı harekete geçirir. Kök çarka insanın temel kuvvetinin saklandığı yerdir. Bu parmak konumu pelvisin zeminindeki besleyici enerjiyi uyarır. Pran Mudra genel olarak canlılığı artırır, yorgunluğu, gerginliği azaltır ve görme gücünü yükseltir.
 
Bu mudra göz hastalıklarına karşı kullanılmaktadır. Zihinsel duygusal düzeyde cesaret, özgüven verir. Yeni bir işe başlama ve dünyayı olduğu gibi görme kuvveti verir. Pran Mudra’yı yaparken başparmağınızı diğer parmakların uçlarına dayamak yerine tırnaklara dokundurarak da yapabilirsiniz. Böylece beynin sağ ve sol yarım küreleri eşit güçle hareket eder, aktifleşerek birbirini tamamlar. Holistik sağlık için çok önemlidir bu.
Asabiyet genellikle içsel istikrar azlığı, çok fazla dikkat dağıtıcı unsurun var oluşundan oluşan bir zayıflık belirtisidir. Pran Mudra bilinçli, yavaş ve nazik nefes almayla birleştiğinde ruha istikrar verir ve güvenli bir zemine atılmış çaba gibi sakinleştirir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye