Spor Salonuna Gitmeden Spor Yapmanın Yolları

Spor yapıyor gibi hissetmeden size spor yaptıracak bazı yollar arıyorsanız bunları değerlendirin.

Spor Salonuna Gitmeden Spor Yapmanın Yolları

Bazı kişiler spor salonuna gitmekten veya derslere girmekten sıkılabilir. Günümüzde evde spor yapmanın birçok türü vardır ve vücut ağırlığını çok verimli bir şekilde kullanan disiplinler mevcuttur. Ancak spor yapıyor gibi hissetmeden size spor yaptıracak bazı yollar arıyorsanız şunları değerlendirebilirsiniz:

Bir arkadaşınızın taşınmasına yardım edin. Şehirlerde yaşayan insanlar görece daha sık taşınırlar. Arkadaşınızın taşınmasına yardım etmek (kolileri yapmak, bunları merdivende taşımak, araca yüklemek ve araçtan indirmek, eve yerleştirmek) kesinlikle sizi terletecek ve kaslarınıza bir direnç çalışması yaptıracaktır. Aynı zamanda kardiyo çalışması yerine de geçer. Bunların yanında bir arkadaşınıza da yardım etmiş olursunuz.

Çocuklarınızla veya yeğenlerinizle oynayın. 3 yaşında bir çocukla bahçede koşturmak, onu sırtınıza almak, beraber top oyunları oynamak birkaç dakikada kalp atışlarınızı hızlandırır ve daha sık nefes almaya başlarsınız. Çocukların neredeyse sınırsız enerjisi vardır ve sevdikleriyle iletişime, bağlayıcı aktivitelere ihtiyaç duyarlar. Bahçede yarım saat kendi çocuklarınızla, yeğenlerinizle veya bir tanıdığınızın çocuğuyla oynayın. Hem spor yapmış olursunuz, hem de ufaklık gününüzün çok güzel geçmesini sağlayabilir.

7 dakikalık sporu deneyin. 12 yüksek yoğunlukta egzersizi peşpeşe yaptıran 7 dakikalık bu çalışma internette video ve akıllı telefonlarda uygulama olarak kolaylıkla bulunabilir. İhtiyacınız olan bir sandalye, bir duvar ve sizi heyecanlandıracak müziklerdir. Sabah bu rutini 3 kere tekrarlayarak en az 150 kalori yakabilirsiniz.

Bir köpekle koşun ve oynayın. Bir evcil hayvanla zaman geçirmek eğlencelidir ve harekete geçmenizi sağlar. Her köpek egzersize ihtiyaç duyar ve sizinle bağ kurmayı, ona liderlik etmenizi ister. Köpeğinizle koşmak için günde 20 dakika zaman ayırmak 173 kalori yakmanızı sağlayabilir. Eğer kendi köpeğiniz yoksa bir arkadaşınızın köpeğini gezdirmek için veya barınaktaki köpekleri gezdirmek için gönüllü olabilirsiniz.

Ağaç dikmek için gönüllü olun. Ağaç dikme faaliyetlerini internetten veya çevrenizden araştırabilir, bunlara katılabilirsiniz. Ayrıca yeşil alanlarda yapılan başka güzelleştirme faaliyetleri de mevcut olabilir. Hem çevreye bir katkınız olmuş olur hem de bu süreçte epey kalori yakarsınız. Ortalama olarak bahçe işleriyle uğraşılan 1 saatte 400 kalori yakılır.

Favori şarkınızla dans edin. Profesyonel olarak dans edemiyorsanız bile dans etmek ruhunuzu aydınlatmak konusunda çok etkilidir. Herkesin dansı kendine özgü olduğu için, size en çok hitap eden türü seçin, müziği açın, bir yandan endorfin salgılarken bir yandan terleyin. Dişlerinizi fırçalarken, evi temizlerken bile dans edebilirsiniz. Yarım saat tempolu dans ile yaklaşık 150 kalori yakabilirsiniz. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye