Stres Çizgilerini Yok Edin

Bugünün stresli dünyasında, iyi bir gece uykusundan daha fazlasına ihtiyacımız var.

Stres Çizgilerini Yok Edin

Günlük stres ve gerginliğinin yüzümüze yansımamasını sağlamanın bir yolunu bulmaya ihtiyacımız var. 

Eğer bir kimse sürekli zihinsel ve duygusal stres altında ise, yorgun ve donuk bir yüz ifadesi ortaya çıkar. Stres ve uykusuzluk birbirini etkilediğinden -- biri diğerine neden olabilir -- her ikisini birlikte ele almak önemlidir. 

Zihinsel ve duygusal stresi gidermek için ve strese karşı direnç oluşturmak için Yoga ve Meditasyon teknikleri ile Panchakarma kürü çok etkili çözüm yollarıdır. 

Yoga hareketleri (Asana) ve nefes egzersizleri (Pranayama) bedende ki birikmiş toksinleri temizleyerek, dengeli bir  sağlığa ve enerji dolu, dinç bir fizyolojiye sahip olmamıza aracı olur. Meditasyon ise aynı etkiyi zihinsel boyutta sağlar. Panchakarma kürü de bedenimizde oluşturduğu arınmave onarım sayesinde  gençlik, güzellik ve denge sağlar. 

İçinizdeki Güzelliği Ortaya Çıkarın
Ayurvedik güzellik anlayışı, kalbin güzelliğinin yüze yansımasıdır.  Bunun için kozmetiğin ve dış güzelliğin ötesine geçmek gerekir.

Temel olarak, Ayurveda üç tip güzellikten bahseder: 
  • iç güzellik, 
  • dış güzellik ve 
  • yaşla birlikte solmayan kalıcı güzellik. 

Şimdiye kadar konuştuğumuz herşey iç güzelliğin yaratılmasına yardım eder ve bu ise size dünyayı gösteren cildinize yansır. Doğru gıdaları almak, yeteri kadar dinlenmek ve  düzenli Yoga, meditasyon ve panchakarma uygulamak cildinizin güzelliğini içeriden arttırır ve gençleştirir.  

Nazik ve Doğal Yollarla Temizleyin
Yalnızca yüzünüz değil tüm bedeninizin güzellik bakımlarına ihtiyacı var. Tüm bedeni yalnızca en iyi bitkisel maddeler ile temizlemek, nemlendirmek ve beslemek çok önemlidir; çünkü cildiniz zihinsel, duygusal, fiziksel, ruhsal ve duygusal her türden sağlık ile bağlantılıdır.  Cildimiz vücuttaki en büyük organdır. Toksinlerin saflaştırılmasında önemli bir rol oynar,  vücuttaki tüm sinir uçları ile bağlantılıdır ve Vata dosha’nın baş köşesidir. Cildin doğal anlayışına sert kimyasal temizleyiciler ile zarar vermemek çok önemlidir. Bu nedenle, tüm vücut için doğal, bitkisel ve koruyucu bazlı bazlı temizleyiciler kullanmak gerekmektedir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye