Taocu Yoga

Taocu Yoga nefesinizi yapmak istediğiniz yoga stiline uygun bir şekilde senkronize etmeyi size öğreten bir egzersizler ve esnemeler serisinden oluşur. Bu egzersiz serileri çok basittir ve sağlık durumunuz, beceri düzeyiniz, vücut ölçüleriniz ve yaşınız ne olursa olsun uygulayabilirsiniz.

Taocu Yoga

Taocu Yoga’nın Tai Chi ve Yoga’da kullanılan temel ilkelere dayanmasıdır. İnsanlar nasıl diğer yoga duruşlarını seviyorlarsa Taocu Yogayı da sevmektedirler, çünkü takip etmesi kolaydır ve birçok sağlık faydası bulunmaktadır.

 

Taocu Yoga meditasyonunun akılda tutulması gereken üç amacı vardır. İlk amacı nefesinizi geliştirmekle birlikte sizi daha güçlü ve esnek hale getirmektir. Bu güçlenme sizin zihinsel, ruhsal ve fiziksel yapınızı aynı anda besler. İkinci amacı vücudunuzda dolaşan hayati enerjiyi yükseltmektir. Son olarak da zihin, beden ve nefesin birbirine nasıl bağlı olduğunu anlamanızdır. Bu anlayışın hayatınızda huzuru bulmaya devam etmek için yardımcı olması beklenmektedir. Taocu Yogayı sürekli uygularsanız, uzun süre beklemeden yukarıdaki amaçlara ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca sağlıklı ve serin kalmanızı garanti edecek birçok olumlu etkiden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

 

Taocu Yoganın yukarıda bahsedilen genel faydalarının haricinde özel olarak kalp damar sağlığı, sindirim sağlığı, solunum, merkezi sinir sistemi, endokrin ve bağışıklık sistemine faydaları vardır. Bu tür bir meditasyon uzun süre yapılırsa kronik hastalıkları ve ağrıları dindirebilir. Kimi uygulayıcıları Taocu Yoganın hayat iksiri olduğunu, çünkü yaşlanma sürecini durdurabileceğini ileri sürmektedirler. Eğer çok fazla çaba harcamadan kendi varlığınızı tanımak ve sayısız sağlık faydalarından nasiplenmek istiyorsanız Taocu Yoga sizin için bir numaradır.

 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye