Viral ve Bakteriyel Enfeksiyonların Alternatif Tedavileri

Çoğu viral enfeksiyon kendisini 72 saatlik bir süreç boyunca devam eden ateş olarak gösterir.

Çoğu viral enfeksiyon kendisini 72 saatlik bir süreç boyunca devam eden ateş olarak gösterir. Ateş azaldığında vücut ölü virüsü atmaya çalışırken burun akar, öksürük görülür ve ishal olabilir. Tüm hastalık süreci 7-10 gün sürer. Eğer ilk 3 günden sonra kötüye gitme varsa veya toplam süreç 7-10 günden uzun sürüyorsa özel bakım ve tedavi gerekmektedir. Ateş geri dönerse veya daha önceden berrak olan mukus koyulaşır, yeşil-sarı bir renk alırsa ikincil bakteriyel enfeksiyon olasılığı yüksektir. Mukus berrak ve sıvı kalırsa ancak belirtiler devam ederse sebep yüksek ihtimalle alerjidir.

Viral veya bakteriyel enfeksiyonlar sırasında bağışıklık sistemi desteğe ihtiyaç duyar, örneğin homeopatik formüller ya da ekinezya, altınmühür gibi bitkiler gibi. C vitamini bağışıklık sistemini canlandırmak için çok iyidir ve ilk savunma hattını oluşturur. 24 saatlik süreçte her saat başı veya iki saatte bir 1,000 mg alınması iyi sonuçlar doğurur. A vitamini ve çinko da bağışıklık sistemine yardımcıdır.

Dinlenmesi veya çocuğu eğlenceli sakin aktivitelere dahil etmek iyileşmeyi hızlandırabilir. Meyve suları dahil olmak üzere şeker tüketiminin azaltılması önerilirken, bitki suları ve çorbalar gibi yollarla sıvı alımı artırılmalıdır. Meyve suyu verilmesi gerekiyorsa, suyla seyreltilmelidir.

Geleneksel Çin tıbbı: Enfeksiyon vakalarında Dr. Maoshing Ni bitkileri reçete etmeden önce enfeksiyonun soğuk tür mü (yin), sıcak tür mü (yang) olduğuna karar verir. Yin enfeksiyonlar için tarçın ve zencefil gibi ısıtıcı baharatlı bitkileri önerir. Soğutulması gereken yang türü hastalıklar için krizantem çiçekleri ve nane etkilidir. Ateşi doğal şekilde azaltmak için alçıtaşını kaynatarak yapılan bir çay önerilir.

Homeopati: Homeopatide organizamanın virüs mü bakteri mi olduğu fark etmez. Önemli olan hastanın verdiği tepki ve bu tepkinin modelidir. Bir homeopat belirtileri analiz eder ve şu soruları sorar: Akıntı var mı? Neye benziyor? Kokusu nasıl? Eşlik eden duygusal bir tepki var mı? Doktor ve ebeveynin çocuğa hassas yaklaşımı uygun tedavinin belirlenmesine etkilidir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye