Bir Başarı Hikayesi: Detoksifikasyon Alzheimer'ı Yendi

Tom Warren'ın hikayesi Alzheimer hastaları için umut vericidir.

Bir Başarı Hikayesi: Detoksifikasyon Alzheimer'ı Yendi

Tedavisi olmayan bir hastalık olarak tanımlanan Alzheimer ile ilgili en dikkat çekici başarı hikayelerinden biri Alzheimer tanılı hastalıktan kurtulmasını işleyen "Alzheimer’ı Yenmek” kitabının yazarı Tom Warren’in hikayesidir. 

Yapılan CAT taraması (bilgisayarlı aksial tomografi) sonrasında Haziran 1983’de Tom’a Alzheimer tanısı konuldu. "Birçok doktor benim filmlerini inceledi ancak tanı hep aynıydı” diye anlatmaktadır. "50 yaşındaydım ve beş yıldır hafıza kaybı ve yorgunluk gibi belirtiler yaşıyordum. O kadar tükenmiştim ki merdivenleri emekleyerek çıkmak zorunda kaldığım zamanlar oldu. Başım ağrıyordu, el yazım kötüleşmişti ve sohbet etmek çok zorlaşmıştı”.

Tom hastalığının nedeni ve tedavisi ile ilgili bir ipucu yakalayabileceğini düşünerek bulabildiği her şeyi okumaya başladı. "Bazı zamanlar 30 saniye önce okuduğum şeyleri hatırlayamıyordum.” diyor Tom. "Ancak nasıl oluyorsa önemli olduğunu ve paragrafa dikkat etmem gerektiğini biliyordum.” Bir eczacı olan eşi eve geldiğinde notlarını yorumlamasına yardımcı oluyor ve keşfettiği bazı şeyleri uygulamasında Tom’a yardım ediyordu.

Tedavi arama araştırması sırasında Tom 50’den fazla kitap okudu ve bir dizi tıp uzmanını araştırdı. Sonunda, Alzheimer ve diğer kronik hastalıkların yakın çevresindeki toksik metaller ve kimyasallardan kaynaklanıyor olabileceğini keşfetti. Amalgam dolguların çıkarılması, gıda alerjilerinin test edilmesi ve organik, az işlenmiş yiyeceklerden oluşan bir beslenme programına geçilmesini kapsayan bir programa başladı. Bunlara ek olarak, Tom bir ek gıda desteği programını ve egzersiz düzenini takip etti ve evdeki kimyasal kirleticilerden tamamen uzaklaştı.

Daha sonra 1987 yılında yapılan CAT taraması hastalık sürecinin tersine işlediğini gösterdi. "Yeniden gün batımını izleyebiliyor, isimleri hatırlayabiliyor, araba kullanabiliyor, arkadaşlarımla sohbet edebiliyor, düşünebiliyor ve plan yapabiliyordum”. 11 yıllık yokluktan sonra tekrar işe döndü. Tom, "öyle ya da böyle önemli olduğunu öğrendiğim şeyler şunlardır: bir; vücuttan zehirleri uzaklaştırın; iki, kendi çevrenizde nasıl yaşanacağınızı öğrenin; üç, vücut kimyasını dengeleyin; dört, zehirli olduklarından abur cuburdan uzak durun ve beş, egzersiz yapın. Zamanla vücut kendini iyileştirir.”

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye