Çocuk Sağlığında Öneriler

Bir çocuğun fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak iyi olması ebeveynlerin sağlayacağı güvenlik hissine ve özgüvene bağlıdır.

Bir çocuğun fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak iyi olması ebeveynlerin sağlayacağı güvenlik hissine ve özgüvene bağlıdır.

Anne sütüyle emzirme hayatın ileri safhalarında bazı gıdalara alerjik duyarlılıkların gelişme ihtimalini azaltır.

Bir çocuk katı gıdalar yemeye hazır olduğunda ebeveynler taze meyve ve sebzeleri, tahılları ve bakliyatları, balık ve tavuk gibi yağ oranı düşük proteinleri beslenmeye katabilir.

Dr. Maoshing Ni günümüzde çocukların yeme alışkanlıkları ile ilgili en büyük problemin aldıkları aşırı miktarda şeker olduğunu düşünmektedir. Ebeveynlere şekeri çocukların beslenmesinden tamamen çıkarmasını önerir.

Bir ebeveyn olarak çocuğunun aşı olmasına, ne zaman olacağına ve hangi hastalıklar için olacağına karar verme hakkınız vardır. Bu kararları doğru bir şekilde verebilmek için aşının sebep olabileceği negatif etkiler konusunda bilgili olmalı ve bu etkileri aşının faydalarıyla beraber tartmalısınız. Ayrıca çocuğunuza aşı yaptırmak için en az 6 aylık olmasını beklemeniz ve bir seferde sadece bir aşıyı yaptırmanız önerilmektedir. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye