Kanser Tedavisinde Ekinezya, Essiac ve Yeşil Çay

Ekinezyanın doğal katil hücre etkisini ameliyat edilemez metastazlı yemek borusu veya kolorektal kansere sahip hastalarda %221 artırdığı görülmüştür.

Ekinezya
Bu bitkinin bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi iyi bilinmektedir. Ekinezyanın doğal katil hücre etkisini ameliyat edilemez metastazlı yemek borusu veya kolorektal kansere sahip hastalarda %221 artırdığı görülmüştür. İlerlemiş karaciğer kanserine sahip hastalarda ekinezya timüs bezini uyarıcı bir maddeyle beraber kullanıldığında doğal katil hücre etkinliği %90 artmıştır. Ayrıca ekinezyada bulunan doğal bir kimyasal olan arabinogalaktan makrofajların tümör öldürücü etkinliğini uyarır. Arabinogalaktan ayrıca kara çam özütünde de bulunur ve güçlü antiviral özellikleri vardır. Ekinezyanın öncelikli görevi enfeksiyona karşı korumaktır. Enfeksiyon ilerlemiş evrelerdeki kanserlerde sık görülen ve bazen ölümcül bir komplikasyondur.

Essiac
1920’lerde Rene Caisse adlı Kanadalı bir hemşire kanser tedavisi için toksik olmayan bir bitki çayı hazırladı. Bu çayın orijinal ismi Ontario’da bulunan bir yerli kabilesi olan Ojibway’lar tarafından Lasagen olarak koyulmuştu. Caisse bu doğal bitkisel kombinasyonun formülünü, Ojibway hekimleri tarafından tedavi edilen bir meme kanseri hastasından aldı ve Essiac olarak isimlendirerek binlerce kanser hastasının tedavisinde kullandı. Essiac klinik deneylerle araştırılmamış olsa da Caisse ve çalışma arkadaşları birçok vakada etkili olduğunu görmüştür. İyileşenler arasında pankreas, meme, yumurtalık, yemek borusu, mesane, kemik, safra kanalı kanserleri, lenfoma ve melanoma hastaları bulunmaktadır. 

1937’de Caisse Dr. John Wolfer ile tanıştı. Wolfer, Caisse’nin 5 doktor gözetiminde 30 ölümcül kanser hastasını tedavi etmesine olanak sundu. 18 ay sonra doktorlar Essiac’ın ağrıyı azalttığına, tümörleri küçülttüğüne ve bu hastaların hayatta kalma ihtimalini artırdığına kanaat getirdiler. Ayrıca 1937’de Dr. Emma Carson 24 gün boyunca Caisse’nin uzun süre boyunca çalıştığı Bracebridge Kliniğini denetledi. Dr. Carson Essiac ile tedavi edilen 400 kanser hastasını değerlendirdi ve iyileşmenin tartışmasız düzeyde olduğunu gördü. "Caisse’nin çoğu hastası modern tıp yöntemleri başarısız olduktan sonra ve tedavi umudu kalmadıktan sonra kendisine gelmektedir. Essian tedavilerinin sonuçları ve iyileşme hızı inanılmazdır ve görülmesi gerekmektedir” demiştir.

Güncel bir rapora göre Essiac çayı bağışıklık sistemini güçlendirir, çoğu ilacın toksik yan etkilerini azaltır, enerji düzeyini yükseltir, enflamatuar süreçleri azaltır.

Yeşil Çay
Çinliler ve Japonlar arasında çok popüler olan bu çay günde 2-10 fincan tüketilir. Yeşil çayda epigallokateşin gallat adlı bir madde bulunur ve bu madde kanserin büyümesini engellerken kolesterolü düşürür. Bu madde kateşinler olarak bilinen maddelerden biridir ve kateşinler vücudu serbest radikallerden korumak adına E vitamininden çok daha etkilidirler. Yeşil çaydaki kateşinler bağışıklık sistemini desteklerler ve güçlü anti-kanserojen etki gösterirler. Çalışmalardan görüldüğü üzere yeşil çay tüketmek karaciğer ve boğaz kanserlerinin riskini azaltabilir. Yeşil çay flavonolleri düzenli olarak tüketilirse önemli düzeyde kanser koruması sağlarlar. 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye