Kanseri Önlemek İçin Çevrenizdeki Toksinlerden Kaçının

Çoğu kişinin günlük olarak maruz kaldığı ürünlerde bulunan kanserojen kimyasallara karşı dikkatli olmak çok önemlidir.

Çoğu kişinin günlük olarak maruz kaldığı ürünlerde bulunan kanserojen kimyasallara karşı dikkatli olmak çok önemlidir. Bu ürünlerin arasında evde bulunan ürünler, bahçe ürünleri, kozmetik ürünler, gıdalar, içecekler, ilaçlar ve diş dolgu malzemeleri bulunur. Mobilya cilası, arabaların içini temizleme ürünleri hatta sık sık kullanılan temizlik malzemeleri formaldehitten, kristalize silikaya kadar çeşitli kanserojenler içerirler. Bu malzemelerden hiçbiri tek başına kritik olacak kadar kanserojene maruz bırakmasa bile, birçok üründen maruz kalma oranları birikince, vücutta kanserojen etki birikir, vücudun bağışıklık sistemi baskı altında kalır, hücreler hasar görür ve sonunda kanser yerleşir.

Ayrıca kozmetik ürünlerde, böcek öldürücülerde ve diğer ürünlerde kullanılan birçok kimyasal yeterli düzeyde güvenlik testinden geçirilmeden piyasaya sürülür ve milyonlarca müşteri tarafından kullanılırlar. Bu sebeple kişinin, ailesinin maruz kalacağı ürünleri seçerken içindeki kimyasallar hakkında bilgili olması önemlidir. Örneğin uluslar arası piyasalarda pazar lideri olan iki markadan Ajax’ta yüksek miktarda kristalize silica mevcutken, rakibi Comet markasında yoktur. Bu şekilde bilinçli alışveriş yapmak kişilerin harcadıkları parayla tercihlerini bildirmelerini, çevrenin üretimde ve sanayide kullanılan kanserojen maddelerden arınması için bir adım atmalarını sağlar. 

Dr. Epstein ayrıca tüm kanserojen içeren tüketici ürünlerinin boykot edilmesini tavsiye etmektedir. Hepsi için çok sayıda alternatif mevcuttur. Örneğin suyu, seyreltilmiş beyaz sirkeyle ve küçük miktarda kabartma tozu, boraks ve limon suyuyla karıştırarak bir temizleyici elde edebilir, mutfağınızı ve banyonuzu pahalı temizleyiciler kadar etkili temizleyebilirsiniz. Bilinçli müşteri olmak hükümetin de üstünde halka satılmadan önce tüm ürünlerin ve kimyasalların yeterince denenmesi ve güvenli olduğunu kanıtlanması konusunda baskı yaratır

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye