Gençleşmek ve Genç görünmek için AYURVEDA

Sağlıklı beslenmek, çeşitli nedenlerden dolayı, özellikle cilt hücrelerini yenileyecek yapı taşlarını oluşturduğundan, önemlidir.

Gençleşmek ve Genç görünmek için AYURVEDA

Dondurulmuş, konserve ya da işlenmiş ve eski ya da ölü gıdaların değeri çok düşüktür ve etkisi ciltte belli olur. Daha da kötüsü, bu gıdaların sindirimi zordur ve fizyolojimizde kirlilik yaratırlar. Eğer uzun bir süre boyunca bunları tüketirseniz, Ama (sindirim toksinleri) gelişir, cildin daha derin tabakalarına nem ve besin taşıyan iç kanalları ve gözenekleri tıkar. 

Fizyolojide yaşlanmış cilt, kırışıklıklar ve donuk-gri görünüm; Ama toksinlerinin sonuçlarıdır. Kimyasallarla yetiştirilmiş ve sentetik koruyucular ve katkı maddeleri ile hazırlanmış gıdalar, Amavisha olarak bilinen daha reaktif bir toksin oluşturabilir ve bunun sonucunda kanal, döküntü ve diğer cilt problemleri ortaya çıkabilir.         

Ne Yemelisiniz  
Öncelikle vücut tipi, cilt tipi ve mevsime uygun beslenme önerilerini takip etmelisiniz. Bu gıdalar size özel cilt tipinizin beslenmesine yardımcı olacak ve tüm zihin-beden sisteminizde denge oluşturucaktır. 
İkinci olarak, Ayurveda  genel sağlığın yanı sıra tüm cilt tiplerini besleyecek birtakım gıdaları tavsiye etmektedir. 

  • Esneklik için meyveler    
  • Zeka için tahıllar
  • Lif ve vitaminler için sebzeler
  • Detoksifikasyon için baharatlar
  • Beslenme için sindirimi kolay proteinler
Bunları daha detaylı öğrenmek istiyorsanız, Ayurveda Doktorundan konsültasyon alarak,size uygun yöntemlerin listesini edinebilirsinz. Ayurveda Doktoruna başvurun. www.dogaarinma.com'dan 

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye