Restoratif Yoga

Restoratif Yogada asanalarda daha uzun kalmanız ve pasif esneme yoluyla vücudunuzu açmanızı sağlamak için yoga malzemeleri kullanılır. Bu duruşlar genellikle oturarak yapılan asanalardan alınır ve fazladan zorlanmayı kaldırmak için bloklar, battaniyeler, minderler kullanılır.

Restoratif Yoga

Oturarak yapılan öne eğilmeyi içeren paşimottanasana hareketi bacağın üzerine birçok katlanmış battaniye ile yapılarak öne eğilme hareketinizin bütün vücut tarafından desteklenmesi sağlanabilir. Bacakları duvara dayama hareketi viparita karani duvarın bacakları desteklediği klasik bir Restoratif klasiğidir. Tanrıça duruşu, köprü duruşu gibi duruşlar da Restoratif olarak uyarlanabilir.

 

Ne Bekleyebilirsiniz?

 

Restoratif Yoga dersleri genellikle gevşeticidir ve daha aktif uygulamalara destek için mükemmeldir. Öğretmeniniz size gerekli yardım malzemelerini söyleyecektir. Normal bir yoga dersindeki gibi vücudunuz ısıtılmadığı için oda ısıtılabilir veya üzerinize battaniye almanız istenebilir. Bütün yoga destek malzemeleriyle bir duruşa geçtiğini zaman genellikle 10 dakika kadar uzun bir süre bu duruşta kalmanız istenir. Destek malzemeleri kullansanız da vücudunuzun esnediğini kesinlikle hissedersiniz. Bu yoganın gevşetici yanı kendinizi dersten sonra çok hafiflemiş hissetmenize neden olur.   

Yorumlar

© 2013 alternatifterapi.com Tüm hakları saklıdır.

Eleman Türkiye